دوره توانمندسازی

عدم آشنایی با اصول کسب و کار، فناوران دانشگاهی را با مشکلات جدی و غیر قابل جبرانی مواجه می‌کند. اغلب، فناوران وزن دهی بالایی به توسعه فنی محصول می‌دهند و مسائل مرتبط با مدیریت، امور مالی، منابع انسانی، بازاریابی، فروش، حفظ و ثبت دارایی‌های فکری و معنوی، تأمین منابع مالی و فیزیکی و انعقاد قراردادهای حقوقی و غیره را دست کم گرفته و وقت کمی برای آشنایی با آنها قرار می‌دهند. در فرآیند رشد یک استارت‌آپ در شتابدهنده تهران سایت، در اولین گام باید ارزش پیشنهادی و مدل کسب و کار طراحی و اعتبارسنجی شوند و تناسب محصول و بازار بررسی بشود. در دومین گام، تیم‌هایی که از دوره اعتبارسنجی خارج شده‌اند، با اصول مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار آشنا می‌شوند تا زیربنای لازم برای ادامه کار ایجاد شود.

در دوره توانمندسازی، اصول کسب و کار، آموزش داده می‌شود و نمونه‌های کاربردی از عملکردهای درست و غلط شرکت‌ها ارائه می‌شود. شرکت کنندگان در این دوره توانمندسازی، تیم‌هایی هستند که مدل کسب و کار خود را طراحی و اعتبارسنجی کرده اند اما اطلاعات لازم برای راه اندازی کسب و کار و ورود به این عرصه را ندارند. هدف از برگزاری این دوره، آشنایی تیم‌های کارآفرین با اصول کسب و کار است.

با توجه به لزوم بازخورد مؤثر به یافته‌های تیم‌های حاضر در دوره و جلسات حضوری پایش و پیگیری و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی با روش یادگیری فعال، تعداد شرکت کنندگان در دوره به 10 تا 15 تیم استارت‌آپی محدود می‌شود. هر تیم استارت آپی باید شامل حداقل دو نفر هم‌بنیانگذار دارای سهم در شرکت باشد.